![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1775295
*
nr 177 5295
Spegel
Empirestil, (sk)
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 10:26:02
1
400 kr
19/9 12:13:15
2
150 kr
19/9 12:13:39
2
200 kr
21/9 08:56:54
3
400 kr
21/9 08:57:14
3
550 kr
23/9 02:17:31
4
550 kr
23/9 02:18:22
4
650 kr
23/9 13:41:23
2
650 kr
23/9 13:41:55
2
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 177 5295
Spegel
Empirestil, (sk)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 10:26:02 | 1 | 400 kr |
19/9 12:13:15 | 2 | 150 kr |
19/9 12:13:39 | 2 | 200 kr |
21/9 08:56:54 | 3 | 400 kr |
21/9 08:57:14 | 3 | 550 kr |
23/9 02:17:31 | 4 | 550 kr |
23/9 02:18:22 | 4 | 650 kr |
23/9 13:41:23 | 2 | 650 kr |
23/9 13:41:55 | 2 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53